středa 27. ledna 2016

Pomazánka z pečené řepy a česneku


Tato pomazánka je trochu časově náročnější, kvůli dlouhému pečení řepy. Ale výsledek stojí za to.

Ingredience: 
3 řepy
1 palička česneku
olivový olej
2 lžičky koření masala
špetka kurkumy
sůl
slunečnicová semínka
rostlinné mléko

Začneme tím, že řepu omyjeme. Neloupeme! Pouze překrojíme na čtvrtiny (aby nám po upečení rychleji zchladla a nemuseli jsme ji překrajovat horkou) a zabalíme do alobalu. Každou řepu do svého vlastního alobalového oblečku. Vložíme do trouby a pečeme, dokud řepa nezměkne - to záleží na velikosti- pokud máte větší řepy, počítejte, že si zhruba 2,5-3 hodiny počkáte. K řepám jsem přihodila jednu paličku česneku. Odkrojíme okraj tak, aby každý stroužek kousek koukal ven a mírně zakápněme olejem. Česneku to nebude trvat stejně dlouho jako řepě - po 1 hodině ho z trouby vytáhneme. Stroužky by měly být měkké a měly by jít jednoduše vytáhnout ze slupky.

Jakmile se upeče i řepa, vybalíme ji z alobalu a necháme zchladnout. Až v této fázi přichází na řadu loupání. Slupka by měla z řepy jít sloupnout lehce. Oloupanou řepu vložímě spolu se stroužky česneku do mixéru a rozmixujeme na jemné kousky. Pokud potřebujete pomazánky hodně, tak jako já na pondělní vernisáž, tak ji můžete nadstavit tím, že do mixéru přidáte i hrst slunečnicových semínek. Aby pomazánka získala tu správnou konzistenci, přidala jsem trochu rostlinného mléka.


Teď už zbývá jen dochutit. Použila jsem indické koření masala, které je dost výrazné a myslím, že k řepě se skvěle hodí i při přípravě jiných pokrmů. A samozřejmě nezapomeňte na sůl a můžete pro zvýraznění sladké chuti řepy přidat ještě trochu kurkumy.
Kdo má rád chuť olivového oleje tak jako já a lije si ho na hummus obvykle ve velkém, může tento zvyk aplikovat i na tuto pomazánku :)

Přeji dobré chutnání...


Žádné komentáře:

Okomentovat